PLATFORMA POLITIKE E PARTISË SË DREJTËSISË ZGJEDHJET LOKALE 2017

PLATFORMA POLITIKE E PARTISË SË DREJTËSISË ZGJEDHJET LOKALE 2017

Partia e Drejtësisë si parti politike e qendrës, e mbështetur në konceptet politike të demokracisë progresive konservatore, social liberalizimit dhe social demokracisë artikulon interesat gjenuine të qytetarëve për shtet të pavarur dhe demokratik të Kosovës, të integruar në bashkësinë evropiane...

Eroll Venhari nga Partia e Drejtësisë emërohet drejtor i Shëndetësisë në Vushtrri

Eroll Venhari nga Partia e Drejtësisë emërohet drejtor i Shëndetësisë në Vushtrri

Komuna e Vushtrrisë, sot ka emëruar drejtor të Drejtorisë për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale z. Eroll Venhari, kryetar i degës së PD-së në Vushtrri dhe njëherësh sekretar i përgjithshëm i Partisë së Drejtësisë.   Ky emërim është bërë konform marrëveshjes së koalicionit...

2 korriku 1990 është njëra ndër ngjarjet më të ndritura të historisë shqiptare

2 korriku 1990 është njëra ndër ngjarjet më të ndritura të historisë shqiptare

Shpallja e Deklaratës Kushtetuese të 2 Korrikut 1990 është njëra prej ngjarjeve me të ndritura të historisë kombëtare shqiptare dhe të historisë shtetërore të Republikës së Kosovës e cila në mënyrë sublime dëshmoi fuqinë e popullit shqiptarë që në momentet...

Partia e Drejtësisë ua uron besimtarëve myslimanë Festën e Fiter Bajramit

Partia e Drejtësisë ua uron besimtarëve myslimanë Festën e Fiter Bajramit

Partia e Drejtësisë, me rastin e festës së Fiter Bajramit dhe përfundimin e muajit të bekuar të Ramazanit, uron të gjithë besimtarët myslimanë, duke lutur Zotin e Plotfuqishëm, që t’ua ketë pranuar agjërimin dhe punët e mira. Besimtarët myslimanë, pas një...

  • 1
  • 2
  • 3

PLATFORMA POLITIKE E PARTISË SË…

Partia e Drejtësisë si parti politike e qendrës, e mbështetur në konceptet politike të demokracisë...

Eroll Venhari nga Partia e…

Komuna e Vushtrrisë, sot ka emëruar drejtor të Drejtorisë për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale z....

2 korriku 1990 është njëra…

Shpallja e Deklaratës Kushtetuese të 2 Korrikut 1990 është njëra prej ngjarjeve me të ndritura...

Partia e Drejtësisë ua uron…

Partia e Drejtësisë, me rastin e festës së Fiter Bajramit dhe përfundimin e muajit të...

Kandidatët e Partisë së Drejtësisë…

Kryetari i Partisë së Drejtësisë (PD), prof. dr Ferid Agani, me dy kandidatët për deputetë,...

Partia e Drejtësisë dënon fuqishm…

Partia e Drejtësisë e dënon fuqishëm sulmin terrorist në qytetin e Londrës, duke e vlerësuar...

Partia e Drejtësisë e përkushtuar…

Partia e Drejtësisë (PD) dega në Ferizaj, mbrëmë ka organizuar iftar për nderë të muajit...

PD uron besimtarët me rastin…

Partia e Drejtësisë, uron të gjithë besimtarët myslimanë të Kosovës dhe më gjerë, me rastin...

Mesazhi i Kryetarit të PD-së…

Të nderuar qytetar të Republikës së Kosovës, E nderuara anëtarësi dhe mbështetës të Partisë së Drejtësisë, Zgjedhjet...

Partia e Drejtësisë fuqizon aktivitetin…

Edhe për kundër përpjekjeve të disa personave të manipuluar politikisht për bllokimin e procesit zgjedhor,...

Partia e Drejtësisë uron dhe…

Partia e Drejtësisë uron dhe përgëzon popullin dhe institucionet e Republikës së Turqisë për zbatimin...

Partia e Drejtësisë dënon fuqishëm…

Partia e Drejtësisë e dënon fuqishëm sulmin terrorist në Londër duke e vlerësuar si përpjekje...

PARTIA E DREJTËSISË NUK ËSHTË…

Zhvillimet e fundit në Partinë e Drejtësisë dëshmojnë zëshëm se kjo Parti nuk është aset...

Fjalë nga zemra për mikun…

Fjalë nga zemra për mikun e dashur (prof. Samedin Haxhijahës, Anëtar nderi I Partisë së Drejtësisë) E...

Fjala e asambleistit

Prev Next
Asambleisti Tërshani kërkon raport për rastin e vrasjes së Zejnepe Bytyqit

Asambleisti Tërshani kërkon raport për rastin e vrasjes së Zejnepe Bytyqit

Prishtinë, 30 tetor 2015 Asamblisti nga radhët e Partisë së Drejtësisë në asamblenë komunale në Therandë,...

Read more
Fjala e Asambleistit Tërshani në Kuvendin Komunal të Therandës

Fjala e Asambleistit Tërshani në Kuvendin Komunal të Therandës

Asambleisit i Partisë së Drejtësisë, Bajram Tërshani, vazhdon të jetë aktiv në Kuvendin Komunal të...

Read more
Për një orë të humbur, mësimdhënësve t’u ndalen 5 euro

Për një orë të humbur, mësimdhënësve t’u ndalen 5 euro

Prishtinë, 04 gusht 2014 Asamblisti i Partisë së Drejtësisë, në Kuvendin Komunal të Vushtrrisë, Ermal Lahu,...

Read more
Komuna të ndihmojë financiarisht Handikos-in

Komuna të ndihmojë financiarisht Handikos-in

Prishtinë, 7 maj 2014 Partia e Drejtësisë, dega në Gjakovë, ka kërkuar nga Komiteti për Politik...

Read more
Aprovohet kërkesa e asamblistit Sermaxhaj për ndihmë xhamisë së qytetit

Aprovohet kërkesa e asamblistit Sermaxhaj për ndihmë xhamisë së qytetit

Prishtinë, 1 maj 2014 Pas vizitës së djeshme të dy xhamive të qyteti nga kryetari i...

Read more
Lahu kundër ndalimit të aktiviteteve në xhaminë në afërsi të Hotel Kalasë

Lahu kundër ndalimit të aktiviteteve në xhaminë në afërsi të Hotel Kalasë

Prishtinë, 26 prill 2014 Partia e Drejtësisë, dega në Vushtrri, është kundër ndalimit të aktivitetit në...

Read more
Lahu: Në listën e monumenteve të qytetit të përfshihen edhe Xhamia Gazi Ali Beg

Lahu: Në listën e monumenteve të qytetit të përfshihen edhe Xhamia Gazi Ali Beg

Prishtinë, 25 prill 2014 Asamblesiti i Partisë së Drejtësisë, në Kuvendin Komunal të Vushtrrisë, Ermal Lahu,...

Read more
Sermaxhaj, takon Kadriun, kërkon zgjidhje të problemit për taksistët e Kamenicës

Sermaxhaj, takon Kadriun, kërkon zgjidhje të problemit për taksistët e Kamenicës

Prishtinë, 15 prill 2014 Asamblisti i Kuvendit Komunal në Kamenicë nga radhët e  PD-së Zekirja Sermaxhaj...

Read more