Për organizimin dhe skandalin në “Beer Fest”, përgjegjës kryetari Shpend Ahmeti

Për organizimin dhe skandalin në “Beer Fest”, përgjegjës kryetari Shpend Ahmeti

Prishtinë, 30 korrik 2016     Dega e dytë e Partisë së Drejtësisë në Prishtinë, shpreh indinjatën dhe shqetësimin e thellë me rastin e lejimit të organizimit të BeerFest në sheshin ‘Zahi Pajaziti’.PD vlerëson se organizime të tilla sjellin incidente dhe degjenerim të...

PD dënon sulmin në Munih, kërkon bashkim forcash kundër terrorizmit

PD dënon sulmin në Munih, kërkon bashkim forcash kundër terrorizmit

Prishtinë, 23 korrik 23016 Partia e Drejtësisë, dënon sulmin e mbrëmshëm që ndodhi në Munih të Gjermanisë, ku humben jetën disa persona, në mesin e tyre edhe tre shqiptarë. PD rithekson edhe njëherë se terroristët nuk njohin, komb, fe as racë, andaj...

Agani nënshkruhet në Librin e Zisë të hapur nga Ambasada e Francës

Agani nënshkruhet në Librin e Zisë të hapur nga Ambasada e Francës

Prishtinë, 18 korrik 2016 Kryetari i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani, është nënshkruar sot në Librin e Zisë të hapur nga Ambasada e Francës, me rastin e sulmit terrorist që ndodhi ditë më parë në Nice të Francës ku humben jetën...

PD përgëzon Turqinë që arriti të ruajë rendin demokratik dhe kushtetues

PD përgëzon Turqinë që arriti të ruajë rendin demokratik dhe kushtetues

Prishtinë, 16 korrik 2016   Partia e Drejtësisë, ka ndjekur me shqetësim zhvillimet e fundit në Republikën e Turqisë, pas tentimit të një pjese të ushtrisë për grusht-shtet.   PD në këto qaste të vështira për popullin dhe shtetin e Turqisë, qëndron përkrah shtetit...

  • 1
  • 2
  • 3

Për organizimin dhe skandalin në…

Prishtinë, 30 korrik 2016     Dega e dytë e Partisë së Drejtësisë në Prishtinë, shpreh indinjatën dhe...

PD dënon sulmin në Munih,…

Prishtinë, 23 korrik 23016 Partia e Drejtësisë, dënon sulmin e mbrëmshëm që ndodhi në Munih të...

Agani nënshkruhet në Librin e…

Prishtinë, 18 korrik 2016 Kryetari i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani, është nënshkruar sot në Librin...

PD përgëzon Turqinë që arriti…

Prishtinë, 16 korrik 2016   Partia e Drejtësisë, ka ndjekur me shqetësim zhvillimet e fundit në Republikën...

PD dënon ashpër sulmin në…

Prishtinë, 15 korrik 2016   Partia e Drejtësisë dënon ashpër sulmin terrorist në Nicë të Francës ku...

Drejtësia duhet të vihet në…

Prishtinë, 11 korrik 2016 Partia e Drejtësisë, me rastin e 21-vjetorit të masakrës së Srebrenicës, solidarizohet...

Reagim ndaj shkrimit të ‘Koha…

Prishtinë, 08 korrik 2016 Publikimin e shkrimit të fundit nga gazeta “Koha Ditore” duke aluduar në...

PD uron të gjithë besimtarët…

Prishtinë, 04 korrik 2016 Partia e Drejtësisë, ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame, me...

ShBA-të, shtyllë të paqes dhe…

Prishtinë, 04 korrik 2016   Kryetari i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani, ka uruar qeverinë dhe popullin...

Shteti të marrë në konsideratë…

Prishtinë, 02 korrik 2016 Kryetari i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani, ka kujtuar 2 Korrikun e...

Qëndrojmë pranë Qeverisë së Turqisë…

Prishtinë, 29 qershor 2016   Partia e Drejtësisë ndjehet e shokuar me rastin e sulmit terrorist që ndodhi...

Agani solidarizohet me popullin e…

Prishtinë, 30 qershor 2016 Kryetari i Partisë së Drejtësisë, Ferid Agani, ka vizituar sot ambasadoren e Republikës...

PD humbi një anëtare të…

Prishtinë, 26 qershor 2016   Partia e Drejtësisë me pikëllim të thellë mori lajmin për vdekjen tragjike...

PD mbështet fuqishëm liderin Agani…

Prishtinë, 20 qeshor 2016   Kryesia e Partisë së Drejtësisë sot ka mbajtur mbledhjen e jashtëzakonshme në...

Vizioni Rinor i PD-së thellon…

Prishtinë, 19 qershor 2016 Vizioni Rinor i Partisë së Drejtësisë, ka finalizuar nënshkrimin e Memorandum Bashkëpunimit...

Fjala e asambleistit

Prev Next
Asambleisti Tërshani kërkon raport për rastin e vrasjes së Zejnepe Bytyqit

Asambleisti Tërshani kërkon raport për rastin e vrasjes së Zejnepe Bytyqit

Prishtinë, 30 tetor 2015 Asamblisti nga radhët e Partisë së Drejtësisë në asamblenë komunale në Therandë,...

Read more
Fjala e Asambleistit Tërshani në Kuvendin Komunal të Therandës

Fjala e Asambleistit Tërshani në Kuvendin Komunal të Therandës

Asambleisit i Partisë së Drejtësisë, Bajram Tërshani, vazhdon të jetë aktiv në Kuvendin Komunal të...

Read more
Për një orë të humbur, mësimdhënësve t’u ndalen 5 euro

Për një orë të humbur, mësimdhënësve t’u ndalen 5 euro

Prishtinë, 04 gusht 2014 Asamblisti i Partisë së Drejtësisë, në Kuvendin Komunal të Vushtrrisë, Ermal Lahu,...

Read more
Komuna të ndihmojë financiarisht Handikos-in

Komuna të ndihmojë financiarisht Handikos-in

Prishtinë, 7 maj 2014 Partia e Drejtësisë, dega në Gjakovë, ka kërkuar nga Komiteti për Politik...

Read more
Aprovohet kërkesa e asamblistit Sermaxhaj për ndihmë xhamisë së qytetit

Aprovohet kërkesa e asamblistit Sermaxhaj për ndihmë xhamisë së qytetit

Prishtinë, 1 maj 2014 Pas vizitës së djeshme të dy xhamive të qyteti nga kryetari i...

Read more
Lahu kundër ndalimit të aktiviteteve në xhaminë në afërsi të Hotel Kalasë

Lahu kundër ndalimit të aktiviteteve në xhaminë në afërsi të Hotel Kalasë

Prishtinë, 26 prill 2014 Partia e Drejtësisë, dega në Vushtrri, është kundër ndalimit të aktivitetit në...

Read more
Lahu: Në listën e monumenteve të qytetit të përfshihen edhe Xhamia Gazi Ali Beg

Lahu: Në listën e monumenteve të qytetit të përfshihen edhe Xhamia Gazi Ali Beg

Prishtinë, 25 prill 2014 Asamblesiti i Partisë së Drejtësisë, në Kuvendin Komunal të Vushtrrisë, Ermal Lahu,...

Read more
Sermaxhaj, takon Kadriun, kërkon zgjidhje të problemit për taksistët e Kamenicës

Sermaxhaj, takon Kadriun, kërkon zgjidhje të problemit për taksistët e Kamenicës

Prishtinë, 15 prill 2014 Asamblisti i Kuvendit Komunal në Kamenicë nga radhët e  PD-së Zekirja Sermaxhaj...

Read more